Dermatolog dziecięcy Katowice


Czytasz tekst z kategoriiBlogi Zdrowie.

Dermatolog w Katowicach

dermatolog katowice Dr n. med. Aleksandra Szczepanek-Grettka jest dermatologiem z wieloletnim doświadczeniem. Pomaga pacjentom w każdym wieku, choć specjalizuje się w dermatologii dziecięcej. Dlatego też w swojej praktyce lekarskiej specyficzną wagę przykłada do leczenia tych przypadłości, które szczególnie często następują u dzieci  jak AZS, mięczak zakaźny u dzieci, bielactwo u dzieci czy rogowacenie.

Zamówienie na specjalistyczne usługi dermatologiczne wśród dzieci wciąż rośnie. Otocznie, które jest coraz bardziej zanieczyszczone czy też przeróżne dodatki chemiczne dodawane do jedzenia sprawiają to, że zwłaszcza dzieci mają problem z poważnymi przemianami skórnymi, które mogą przeobrazić się w groźne dla ich zdrowia choroby.

Z jakimi problemami specjaliści dermatolodzy spotykają się najczęściej?

Dermatolog dziecięcy Katowice uważa, że istnieje kilka przypadłości, których leczeniem zajmuje się najczęściej. Wśród nich są się takie choroby jak:

  • Poważne choroby zakaźne – a w szczególności liszaje, grzybice, mięczaki,
  • Choroby o podłożu grzybiczym – w tym także trudny do wyleczenia Świerzb, który nieleczony potrafi spowodować bardzo nieprzyjemne dolegliwości,
  • Alergie kontaktowe,
  • Skórne naczyniaki oraz znamiona,
  • Wrodzone zaburzenia rogowacenia-rybia łuska.

Lista jest w dużej mierze dłuższa. Można opublikować w niej również bardzo popularne Atopowe Zapalenie Skóry, trądzik młodzieńczy, czy łuszczycę.

.

© Ichlerne.pl 2019